Son mesaj - Gönderen: alperugur - Cumartesi, 02 Kasım 2013 14:36
Vefat eden amcam Nazım UĞUR'a allahtan rahmet sevenlerine sabır diliyorum. Başımız saolsun.
Haberler

Haberler->KÖYÜMÜZDEN HABERLER   
12 ARALIK BÜYÜK GÜN OLACAK

 


  İzmir Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Ünal Ulutaş 12 Aralık günü yapılacak büyük organizasyon için hazırlıkların tamamlandığını söyledi
  14 yıldır İzmir’de ikametgâh eden Ulutaş, Gümüşhaneliler olarak bugüne kadar yeteri birlikteliği sağlayamadıklarını bu organizasyonla birlikte daha büyük bir kitleyi tabana indirmek istediklerini ifade etti.
 Büyük organizasyonun biletlerini ucuz tuttuk diyen Ulutaş 3 bin biletin satıldığını ve organizasyona kadar 5 bin kişilik Celal Atik Spor Salonunu dolduracağız dedi.
 Gümüşhaneli sanatçılar Onur Akgül, Akın Akıntürk, Mahmut Polat ve mahalli sanatçıların organizasyonda yer alacağını söyleyen Ulutaş bütün İzmir’deki hemşerilerimizi bu anlamlı geceye bekliyoruz dedi.

...


Gönderen M Yucel ERGİN, Çarşamba, 09 Aralık 2009 09:15, Yorumlar(0), Hepsini Oku
YAYDER GURBET TEMSİLCİLERİ

  YAYDER Yönetim Kurulu aldığı Kararla, köylülerimizin Gümüşhane dışında oturanların bilgilendirilmesi, köye ilgilerinin artırılması, YAYDER aktivitelerinin duyurulması, biraz da :) açıkcası desteklerin alınması adına YAYDER İL TEMSİLCİLERİ yapısı oluşturuldu.Bu yapı;


TRABZON: MEHMET YALÇIN
SAMSUN : ALİM ULUTAŞ
İZMİT :RAMZAN OĞUR-MEHMET OĞUR
BURSA :AHMET UĞUR
İSTANBUL:VEDAT YALÇIN
ÇANAKKALE :YAVUZ OĞUR
İZMİR: ÜNAL ULUTAŞ
ANKARA : KADİR MERDAN
KONYA : VOLKAN ULUTAŞ
ANTALYA :MUZAFFER MERDAN


(Köylülerimizin yaşadığı ancak buraya yazmadığımız isimler varsa güncelleme yapabilir isim eklemesi yapabilir, bir ile birden fazla gönüllü isim de ekleyebiliriz.)

...


Gönderen YÜKSEL YALÇIN, Çarşamba, 02 Aralık 2009 18:27, Yorumlar(0), Hepsini Oku
YAYDER İCRA KURULU VE KOMİSYONLARI

YAYDER, ilk Yönetim Kurulu Toplantısını yaptı.Toplantıda yönetim yapısı ve çalışma komisyonlar aşağıdaki şekilde planlandı.

İCRA KURULU
Celal MERDAN ..................Başkan
Resul KARAKULLUKÇU.....Başkan Yardımcısı
Özcan ULUTAŞ...............Başkan Yardımcısı
Ekrem ULUTAŞ-Kurutuluş MERDAN...............Muhasip
Hayati YALÇIN................Genel SEKRETER
KOMİSYONLAR
EĞİTİM KOMİSYONU BŞK.......................................Fazlı YALÇIN
(YARD.MEHMET MERDAN)
STK-RESMİ KURUMLARLA İLİŞKİLER ........................CELAL MERDAN
(YARD.FAZLI YALÇIN-HAYATİ YALÇIN)
ÇEVRE KOMİSYONU BŞK.-..................................... Kamil ULUTAŞ
(YARD.ŞADİ MERDAN)
İMAR KOMİSYONU BŞK......................................... HİKMET OĞUR
(YARD.ÖZTÜRK ULUTAŞ -SELİM ULUTAŞ)
ÜYE YAPILANDIRMA KOM. BŞK................................MEVLÜT MERDAN
(YARD.MURAT YALÇIN)
İKTİSADİ KOMİSYON BŞK......................................EFGAN OĞUR
(YARD.KURTULUŞ MERDAN-ALİ YALÇIN-ZEKAİ YALÇIN)
SAĞLIK KOMİSYONU BŞK.......................................ABİDİN MERDAN
(YARD.SELİM ULUTAŞ)
GENÇLİK KOMİSYONU BŞK.....................................AYTEKİN ULUTAŞ
(YARD.ŞAHİN YÜCEL-YUNUS ULUTAŞ)
İLETİŞİM VE E-HABERLEŞME SORUMLUSU ................M.YÜCEL ERGİN
SOSYO-KÜLTÜREL KOM.BŞK...................................RESUL KARAKULLUKÇU-
DANIŞMA KUR BŞK................................................YÜKSEL YALÇIN

NOT: BU LİSTE 1. ÇALIŞMA ÜRÜNÜ OLUP, KOMİSYON ÜYELERİ İLE İSTİŞARELER AÇIKTIR.ÇALIŞMA DEVAM ETMEKTEDİR.KOMİSYON ÜYELERİ VE YARDIMCILARI ÇALIŞMAK İSTEDİKLERİ BAŞKA KOMİSYONLARDA GÖREV TALEP EDEBİLİRLER...
KOMİSYONLAR YAPILMASI PLANLANAN HİZMETLERİN KONU BAŞLIKLARIDIR.BAŞKA KOMİSYONLAR DA ÜRETİLEBİLİR.
YÖNETİM LİSTELERİ İÇİNDE İSMİ GEÇMEYEN ANCAK BEN ŞU KOMİSYONDA ÇALIŞMAK İSTİYORUM DİYENLER TALEPLERİNİ İLETİP İLGİLİ KOMİSYONDA YER ALABİLECEKLERİ GİBİ, GEREKİYORSA YENİ İSİMLE BAŞKA BİRKOMİSYON OLUŞTURULABİLİR.ÖZETLE, AMAÇ ÜZÜM YEMEKTİR.BAŞKANLIKLAR FORMAL VE KURUMSAL BİR YAPI OLUŞTURMAK İÇİNDİR, YARDIMCILIKLAR DA BU MANADA SEMBOLİKDİR.DOLAYISI İLE ÖNEMLİ OLAN İSİM YAZILMASI DEĞİL, YAZILAN İSİMLERİN GAYRETİDİR.
....
ÇOK DAHA FAZLA YARARLI OLACAĞINA İNANDIĞIMIZ HALDE, BAŞTA BÜROKRATLARIMIZ OLMAK ÜZERE SAKINCALARI OLABİLİR DÜŞÜNCESİ İLE KENDİLERİ İLE İSTİŞARE ETMEDEN KOMİSYONLARA YAZMAK İSTEMEDİK.ARZULARI DOĞRULTUSUNDA YAZMAYI DA ARZU ETTİĞİMİZİ BELİRTMEK İSTERİZ.
BU DETAY OLASI SORULAR İÇİNDİR.YORUMLARINIZI ZİYARETÇİ DEFTERİNDE YAZABİLİRSİNİZ.
...
Y.KURULU ÜYELERİ VE DİĞER ÜYELERDEN ALINACAK GÖRÜŞLERLE KESİNLEŞEN KOMİSYON LİSTELERİ 1 OCAK 2009 DA YENİDEN YAYINLANACAKTIR.
YÖNETİM KURULU

...


Gönderen YÜKSEL YALÇIN, Çarşamba, 02 Aralık 2009 18:00, Yorumlar(0), Hepsini Oku
YAYDER CELAL MERDAN İLE DEVAM DEDİ

   


    Yayder-Yaydemir Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  1. Olağan Genel Kurulunu yaptı.Yayder Genel Kurulu Gümüşhane Atatürk Kültür Merkezinde yapıldı.Yaydemir Köylüleri  yapılan Genel Kurula büyük ilgi gösterdiler.
Genel Kurula katılan Doç.Dr.Kemalettin AYDIN, gelişimin formülü herkesin yaşadığı bölgeye gereken  desteği vermesidir.Biz dernekleri destekliyoruz, ancak faaliyet icra edenlere pozitif bakıyoruz. Yaydemir Köylüleri oldukça yüksek tahsilli potansiyeli ile gelecek vadeden bir  yer.Bizlere düşen her türlü destek için de hazır olduğumuzu bilmenizi istiyoruz.Girdiğiniz bu yolculukta sizlere başarılar diliyoruz dedi. 
    Açılış konuşması Kurtuluş Merdan tarafından yapılan Genel Kurulda Divan Başkanı Fahri YALÇIN,divan üyeleri  ise Mehmet Selim Ulutaş ile Abidin Merdan yaptı.Faaliyet raporu Özcan Ulutaş  tarafından okundu.Programda köy muhtarı Nihat ULUTAŞ, ve geçmiş sönem muhtarlarından Salih YALÇIN ve Nazım OĞUR a, ve
www.yaydemirkoyu.org sitesinin yönetmeni Mehmet Yücel ERGİN’e   pilaket takdim edildi.
   Daha sonra Kurucu Başkan Yüksel YALÇIN, bu program benim İstanbuldan bu beşinci gelişim.Bütün çabam köyün gelişimi ve güzelleşmesi içindir.4 doktor, 26  mühendis ve işletme mezunu , 22 öğretmeni ve diğer meslek gruplarından  yeterince kalifiye insan gücü olan köyümüzde artık bir şeyler yapmalıyız , gelişmiş ülkelerde sosyal tabanlı organizasyonlar bu adreslere yoğun ilgi gösteriyorlar.Bizleri bir araya getirecek bir çok değerler zinciri var.Yunusun sevgi ve muhabbeti, Mevlanının tasavvufu  gönül deryasında bir olmanın formülü olarak Avrupadaki üniversitelerde ders kitabı olmuşken biz yabancısı gibi duruyoruz.Köy için parke taşlarına destek verdik, fidan dikimi organize ettik, gençlerin kaynaşmasına önem veriyor ve destekleyici programla yapıyoruz.Yeni dönemde bunları daha da ileriye götüreceğiz.Hepimiz yeni yönetimin emrindeyiz.Bu konuda gereken    her türlü desteği sağlayacağız özellikle gurbettekilerden büyük destek bekliyoruz, köyümüz ileride örnek köy olacaktır,  and olsun ki bundan geri dönüş yok dedi.
    Daha sonra gündemin seçim maddesine geçildi.Tek liste ile seçime giren YAYDER Celal Merdan başkanlığında yeni yönetimi ile seçilmiş oldu.
Kürsü alan başkan Merdan, biz göreve talip olduk başkanlığa değil, köye hizmette emek ve fedakarlık esastır, taş üstüne taş koyan herkes bu oluşumda başkandır, arkadaşlar lütfetmişler görevi bizlere layık görmüşler gereken her şey yapılacaktır. Artık yarınlardan daha fazla ümitli olmak zorundayız, güven duyan herkese teşekkür ediyorum dedi.
Belediye Başkanımız Mustafa CANLI ise, köylülerin neredeyse hepisini tanıdığını bu yolculukta başarıyla yürüyeceğinize eminim, bu konuda gereken her türlü desteği size vereceğimizi belirtmek istiyorum dedi. Malum devletim imkânları ortadadır, ancak köylülerin katkılarıyla daha güzel şeyler yapılabilir dedi. Hepinize başarılar diliyoruz.
Genel Kurul üyelerinden Ömer Kutlu Oğur, herkesin akraba olduğunu beraberlik zaten olduğunu ancak organize ve katılımla bir şeyler yapmak gerekiyor dedi.
Mehmet Selim ULUTAŞ, sivil oluşumları çok iyi biliyoruz, bizlerde üstümüze düşen her şeyi yapmaya hazırız, artık daha iyi şeyler yapmanın zamanı dedi.
Programda Gümüşhane Kültür Müdürü Temel Yalçın, Sürmene İlçe seçim müdür Tahsin Kalkan, Dörtkonak köyü dernek başkanı, katıldılar. 


  Diğer Resimlere Bakmak İçin Tıklayınız

...


Gönderen M Yucel ERGİN, Pazartesi, 30 Kasım 2009 20:56, Yorumlar(0), Hepsini Oku
BİR YAYDEMİRLİ DAHA

HOŞ GELDİN EGEMEN BEBEK


   Köyümüz sakinlerinden Bahtiyar  ve Vildan  Oğur  çiftinin  19.10.2009 tarihinde bir erkek çocukları dünyaya gelmiştir. Çiftimize tebrik eder,(Anneye geçmiş olsun, Babaya gözün aydın dileklerimizi ileterek),  Bir ömür boyu sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşamalarını dileriz.

...


Gönderen M Yucel ERGİN, Çarşamba, 18 Kasım 2009 09:18, Yorumlar(0), Hepsini Oku
İMAMIMIZ FATİH MERDAN KUTSAL TOPRAKLARA GİTTİ


 


    Diyanet İşleri Başkanlığından görevli olarak hac vazifesini yapmak üzere köyümüzün imamı Fatih MERDAN bugün kutsal topraklara gitti.  Allah hayırlısıyla gidip gelmesini nasip etsin.
    HOCAM BİZLER İÇİNDE DUA EDİN
.Selam ve dua ile...

...


Gönderen M Yucel ERGİN, Pazar, 15 Kasım 2009 10:43, Yorumlar(0), Hepsini Oku
GENEL KURUL DUYURUSU

Saygıdeğer Köylülerimiz,


   Derneğimiz 9 Kurucu üyeden müteşekkil kurulmuş olup, Kurucular Kurulu görev süresini tamamlamak üzere, 29 Kasım 2009  saat 12.00-15.00 de GENEL KURUL KARARI alınmıştır.
   Malumunuz olduğu üzere dernekler, en az 7  kurucu üye ile kurulurlar.Bu kuruluş mevzuat gereği Kurucular Kurulu olur ve görev süresi en fazla  6 aydır.6 Ay Ocak ayı içinde dolmasına rağmen, derneğimize bütün köylülerimizin katılımını sağlamak üzere bir an önce Genel Kurula gidelim aynı zamanda önümüzdeki Kurban Bayramında il dışındaki köylülerimizn de Gümüşhanede olacağını varsayarak Kurban Bayramının 3.gününe Genel Kurulu yapalım şeklinde karar almış bulunuyoruz.
   Bu Genel Kurulda köy derneğimiz YAYDER in yeni yönetimini belirleyeceğiz.Bu manada, yeni yönetimde yer almak isteyen arkadaşlarımızın da derneğimize üye olması gerekiyor.Üye olmak için dernek Yönetiminden herhangi bir arkadaşımıza bilgi verebilirsiniz.Genel Kurulumuzda sadece derneğe ÜYE OLMUŞ OLANLAR OY KULLANABİLİR,VE YÖNETİMDE YER ALABİLİR. Bu sebeple, benim bilgim olmadı dememek için bir an önce üye olmakda fayda vardır.


YENİ YÖNETİM NASIL OLUŞMALI?


 14 Kişilik yönetim, denetim ve displin Kurulları(6+6)  ile toplam 26 kişilik aktif yönetim üyesi seçilmiş olacak. Ayrıca, doktorlarımızdan müteşekkil DANIŞMA KURULU ÜYELERİ, karar mekanizmasına katkı sağlamak ve tabana yaymak için 12 İSTİŞARE  kurulu üyesi, il dışında yaşayanlar için ise TEMSİLCİLER KURULU şeklinde bir yapı oluşturmak önerimizi de sizlerle paylaşmak istiyorum. Malumunuz Danışma,İstişare ve Temsilciler Kurulu üyeleri ve sayıları Genel Kurul Kararı dır, sayı konusunda herhangi bir bağlayıcılık yoktur, tüzük esastır.Bu sayılar artırılabilir.


  Bu vesile ile, iyi niyetle girdiğimiz bu yola, daha güzellerini daha iyilerini yapmak için gayret içinde olmamızda fayda vardır.Tartışmaya sebebiyet vermeksizin, geçmişteki tartışmaları malzeme yapmadan geleceğe bakıp çalışmak gerekiyor.Özellikle gençlerimize bu şekilde davranarak örnek olabiliriz.


  Hem dernek yönetimi, hem genel kurul planlaması hemde yeni dönemde yapılacaklar için tüm köylülerimizin fikir ve görüşlerini paylaşmalarını istirham ediyorum.
   Ben şahsen yeni yönetimde aday olmayacağımı, nakdi ve ayni yardımlarla yeni yönetimin her zaman emrinde olacağımı, sonuna kadar desteğimi vereceğimi ifade etmek istiyorum.Yeter ki,birbiryle uzlaşı içinde çalışacak yönetimi seçerek sürece yön verelim.


ÖNERİYORUM:ASLA BAŞKANLIK YARIŞI YAPMAYALIM


  Her mahalleden bir kişi  BİR YIL BAŞKANLIK yapacağı süreyi belirlemiş ve Genel Kurulda, bu şekilde iyi niyet kararı olarak alıp, tartışmasız omuz omuza gitmemizin daha hayırlı olacağını düşünüyorum.(Bu sadece fikirdir, öneridir, nihai kararı Genel Kurul verir..)


Genel Kurul programının ilk yada son bir saatlik kısmını da aynı zamanda, eğlence  programı yaparak kaynaşmaya sebebiyet verecek bir çalışma üretebiliriz.)


   Ziyaretçi defterine yorumlarınızı bekliyor, şimdiden Genel Kurulumuzun hayırlı olmasını temenni ediyorum.


 Saygılarımla...


Yüksel YALÇIN
YAYDER KURUCU BAŞKANI

...


Gönderen YÜKSEL YALÇIN, Cuma, 13 Kasım 2009 18:49, Yorumlar(0), Hepsini Oku
YILIN İLK KARI KÖYÜMÜZE YAĞDI

   GEÇEN YIL 17 EKİM'DE YAĞAN KAR BU YIL 28 EYLÜL'DE YAĞDI


   Gümüşhane'nin merkezinde dahil olmak üzere yağmurla karışık kendisini gösteren kar, Köyümüz ve civar köyleri beyaz örtüyle kapladı. Akşamdan yüksek kesimlerde kendini gösteren kar sabah işlerinin başına geçmek için uyanan köylülerimiz dışarıya çıktıklarında kar beyaz bir örtüyle selamladı. Kar kalınlığı zaman zaman 8 cm buldu. Karın aniden yağması ekili bahçe sahiplerini zor durumda bıraktı. Köylümüzün bahçe ürünleri,henüz daha bağı bozulmadan bir anda yağan karın altında kaldı.

...


Gönderen M Yucel ERGİN, Pazartesi, 28 Eylül 2009 15:39, Yorumlar(0), Hepsini Oku
HOCAMIZDA YEMİN ETTİ


  Köyümüzün değerli Matematikçisi YRD DOÇ. Mehmet MERDAN vatani görevini yapmakta olduğu Kocaeli/Gebze-Darıca askeri birliğinde geçtiğimiz günlerde yemin etmiştir. Kendisi yine aynı yerde kalarak usta birliğini kısa dönem olarak tamamlayacaktır.  3,5 ay gibi kısa bir süresi kalan hocamıza vatani görevinde şimdiden hayırlı tezkereler dileriz. Elimize resimleri yeni geçtiği için tüm köylülerimizle paylaşalım istedik. Kendisini en kısa zamanda tekrar görev yerinde görmek istiyoruz. 

...


Gönderen M Yucel ERGİN, Cuma, 25 Eylül 2009 12:10, Yorumlar(0), Hepsini Oku
ALİ YALÇIN NİŞANLANIYOR

   Doğan Çağrı Merkezinde çalışan, Emekli Öğretmen İlhan Yalçının oğlu, ALİ YALÇIN nişanlanıyor.Işıl Sema Doğan Parkında Bayramın 3. günü  saat 14:00'da yapılacak nişan törenine tüm köylümüz davetlidir.


Köylülerimize ve tanıyanlarına duyurulur..

...


Gönderen YÜKSEL YALÇIN, Çarşamba, 16 Eylül 2009 23:48, Yorumlar(0), Hepsini Oku
 14 Sayfalar 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Son »


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 
GeopbyteZ by Zeuder


MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
Bu safya 0.02672 saniyede 25 sorguyla oluşturuldu