Anasayfaya DönAnasayfaya Dön
Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçilerin verdiği ortalama not : 9.5/10
Adınız : *
E-Posta Adresiniz :
Web Sayfanız :
Şehir :
Ülke :
Bu Site İçin Notunuz :
Mesajınızı Yazınız : *

Lütfen aşağıda bulunan 4 karakteri kutunun içine eksiksiz giriniz : (Neden ?)


Sadece şu kelimeleri içeren mesajları göster :

Mesajlar : 1 / 50
Sayfa : 1
Mesaj Sayısı : 991
<< Geri
1-2-3-4-5-6-7-8-9-10 ... 20
 
Mesaj Tarihi 15/03/2012 Saat 22:03
Değerlendirme : -/10

anneciğim selametle git selametle gel inş.
     
Mesaj Tarihi 11/01/2012 Saat 09:58
Değerlendirme : -/10

Gülbahar hanımın ölüm haberini büyük teessürle öğrendim. Başta Ayşe Halamız olmak üzere, kardeşlerine, eşine, çocuklarına tüm akrabalarımıza ve köylülerimize başsağlığı diliyorum. Mekanı Cennet olsun. Allah Rahmet etsin...
 
Mesaj Tarihi 08/12/2011 Saat 11:34
Timur Şahin (İstanbul, Türkiye)
Değerlendirme : -/10

Gümüşhane ve Gümüşhanelilerin Haber Merkezi Haber 29 Gazetesi olarak köyünüzle, köylülerinizle, derneğinizle ilgili hemşeri haberlerini bizlerle paylaşırsanız www. haber29. net adresimizden sesinizi duyurmaya katkıda bulunalım. Selam ve muhabbet ile..

Timur ŞAHİN
Haber 29 Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni.
 
Mesaj Tarihi 10/11/2011 Saat 18:11
Ercan ULUTAŞ (ORDU, Türkiye)
Değerlendirme : 10/10

Hava halaya Yücel Allah'tan Rahmet Kederli ailesi ve Yakınlarına başsağlığı dilerim.Allan rahmet etsin mekanı cennet olsun.
 
Mesaj Tarihi 10/11/2011 Saat 12:45
Değerlendirme : -/10

Köyümüz dernek Başkanı Celal Merdanın annesinin vefatı nedeni ile acısını paylaşıyor tüm yakınlarına başsağlığı diliyorum. Ünal ULUTAŞ-İZMİR
 
Mesaj Tarihi 04/11/2011 Saat 14:39
Ali ÇELİK (TRABZON, Türkiye)
Değerlendirme : 10/10

Değerli Yaydemir köylü hemşehrilerim. Komşu köyünüz Işık Köylü bir kardeşiniz olarak mübarek Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar;bayramın ilimize,ülkemize ve Türk-İslam alemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Haktan niyaz ederim.

Ali ÇELİK
Elektrik Mühendisi
       
Mesaj Tarihi 18/09/2011 Saat 02:21
Değerlendirme : -/10

Tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.
 
Mesaj Tarihi 31/07/2011 Saat 16:58
Değerlendirme : -/10

Uç ayların en fazılelisi ve bereketlisi olan mubarek Ramazan ayına bu gece ıdrak ediyoruz Ramazan ayının köylulerimize,Milletimize,Ulkemize ve İslam alemine hayırlar getirmesini dilerim.
Celal MERDAN
YAYDER BAŞKANI
   
Mesaj Tarihi 17/07/2011 Saat 13:43
Değerlendirme : -/10

İL ÖZEL İDARE GENEL SEKRETERİMİZ ISMAİL YALÇIN'IN KIZI DÜNYA EVİNE GİRDİLER.KENDİLERİNE VE TÜM EVLENEN YUVA KURAN KARDEŞLERİMİZE SAĞLIKLA VE HUZURLA DOLU YAŞAM DİLİYORUZ.

YAYDEMİR KÖYÜ DERNEĞİ
   
Mesaj Tarihi 21/06/2011 Saat 13:25
Değerlendirme : -/10

köyümüzde hangi garga türü çoktur (karamı,alacamı) bilgisi olanlar lütven yazsın.
 
Mesaj Tarihi 16/06/2011 Saat 01:02
Değerlendirme : -/10

Site yönetimi nereye kayboldu.Nazar değdi siteye güzel seyrinde devam ediyodu şimdi sessizliğe büründü resmen,gurbetde hasret gideriyorduk az da olsa köyümüzden köyümüz insanından haber alıyoduk LÜTFEN şöyle bir silkelenip kendimize gelelim ve sitemize sahip çıkalım.Bana gönülden katılanlardan yazılarıyla destek bekliyorum.En kısa zamanda yazı haber ve fotoğraflarla yep yeni bir sayfa bekliyorum dikkate alınırsa yaydemir köyünün gurbette olan bir ferdi olarak beni çok mutlu etmiş olursunuz.sevgi ve saygılarımla...
 
Mesaj Tarihi 30/05/2011 Saat 17:36
Değerlendirme : -/10

iyi kalpli ve iyiliksever bir adam, suya düşmüş bir akrebi kurtarmak için elini ona uzatmış.. akrep adamın elini sokmuş... adam elini tekrar uzatmış, fakat akrep bir daha ısırmış... olanları seyreden bir kaşka kişi adama sormuş; elini ısırdığı halde neden hala kurtarmaya çalışıyorsun? adam cevap vermiş; ısırmak onun doğasında var, benim doğamda da iyilik yapmak var. neden benim iyilik yapmak isteğim akrebin doğasında var olan ısırığa yenilsin ki.....
herkese selamlar ve sevgiler.....
 
Mesaj Tarihi 28/05/2011 Saat 05:21
Marion (Nantes, Fransa)
Değerlendirme : 8/10

Le site se fait un peu vieux mais il y a toujours des choses qui en valent la peine.
 
Mesaj Tarihi 20/05/2011 Saat 12:08
Değerlendirme : -/10

Alim, iyi dileklerine teşekkürler... İnşallah ramazan bayramında oralarda olacağım... İnşallah kalabalık bir bayram geçiririz.... Herkese selamlar... Sende tatilini ayarla.... HOŞÇAKAL....
 
Mesaj Tarihi 17/05/2011 Saat 12:57
Değerlendirme : -/10

EY GİDİ GÜNLER-127
Bahar geldi köyümüze.
Her taraf yemyeşil oldi.Binbir renkli çiçekler, yemlikler ğuzi ğulahlari gırla.Danalar cırıt atiyi poğara giderken.
Nufus eyce azaldi.Birkaç pörühten duman çıhıyi.Başğada bişey yok.
..
Eski günlerin geri gelmeyeceği muhakkak.Birkaç ay sonra bostanlara inip kabak da çalamiyacıh.Mastadan eşşehlerimizde olmayacah.
Zafelnen evlerinin ögünü süpürenler bikaç kişi.
Kış geçerken yağan kar cablamalardan bazılarını yıhmış, ğırmiş.Zaten emim çürük mastalarnan bi de pasli muhla çahmişti ne olaceydi ki?
Bi iki dene tayuh sesi ile ikindiye doğri eşşeh angırmasından başka tık yoh koca köyde.
Ayam tam aşmadi.Ahşam üzerine doğri daşın göysini gene duman sariyi.Ğışın ğalınnaşanm kemrelerin baltaynan kesilip harmana düzülmesine daha var.Havalar tam ısınmadi anniyacağın.Biraz daha ister.Cecimleri poğarın başında yıhama zamani geliyi yavaş.En son buldur bu vahıt yıhanmişti.
..
Bu senenin guziların temiz havayla buluştuhlarındaki hareketlerini izlemeyi de ne kadar göresidik.Tıpkı kiraz ayında ırgatla hasköyün yaylasında biçmeyi göresidiğimiz gibi.
...
...
Yine de, içinde hüzün de olsa geçmişten yaşadıklarımızdan onurla paylaşacağımız çocukluğumuz, mazimiz var.
Allah evlenme programlarıyla, sörvayvırlarla büyüyenlerin yardımcısı olsun.
-Ancak toprakla terin, ot ve mayıs kokusunu en pahalı parfumlere tercih edeceklerin eskiyi yaşayanların diyebileceği bu iki kelamla son veriyorum..
EY GİDİ GÜNLERRR !..EYYYY !...
Y.Y.
 
Mesaj Tarihi 17/05/2011 Saat 12:37
Değerlendirme : -/10

Facebook da Yaydemir Köyü Gençlik Spor Kulubu kurulmuş.Oradaki aktiviteleri burada da paylaşmayı öneriyorum. face i olmayanların izlemesi bakımından.
....
 
Mesaj Tarihi 17/05/2011 Saat 10:56
Değerlendirme : -/10

Sayın: Ahmet UĞUR Bey Kardeşim..!
Sağlık ve Sahatin (BURSA' da) İstirahattadır İNŞALLAH...
Asıl SILA ' ya gittim. (15/05/2011)
Hasköy'ün yaylasından başladım, ziyarete mor sümbüller mor karga soğanları ıslak cimenler ve damarlarda beyaz mantarlar ve sarı çiçeklerden yükselen hoş kokular, bunları yaşarken senin bir msj 'a ihtiyacın olduğu aklıma geldi.
Dedimki: Ahmet tam bir doğa adamı hoş sohbetin sahibi,,,Köye vardım İhtiyarları dolaştım, Köyün manevi tadı uçtu. İhtiyarlara bakınca çok üzülüyorum. Çöken kelifler geliyor aklıma, ebedi hayatta göçenlerle mezarlıkları karşılaştırıyorum, keyfim kaçıyor üzülüyorum.
Tavsiyem Şudur! köye giderseniz köy kalabalıkken gidin.Köy ıssızken gitmeyin yanınıza hüzünleri alıp dönmeyin.Sevinemiyorsunuz hep burukluluk yaşıyorsunuz.
Beni anlayan herkese selamlarımı saygıyla sunarım..
Ahmedim seni seviyorum. ALİM
 
Mesaj Tarihi 14/05/2011 Saat 11:19
Volkan ULUTAŞ (Çanakkale - Gelibolu, Türkiye)
Değerlendirme : 8/10

Merhaba köylülerim askerliğim bitiyo son 2 gün hepinize selam büyüklerin ellerinde hasretle öpüyorum..
 
Mesaj Tarihi 09/05/2011 Saat 17:08
Değerlendirme : -/10

merhabalar, en son 26 nisan da msj yayınlanmış... kimse msj göndermiyor mu? gönderiyor da yayınlanmıyor mu? merak ettim... herkese selamlar, iyi baharlar...
 
Mesaj Tarihi 06/05/2011 Saat 16:02
Değerlendirme : 4/10

CENNET ANNELERİN AYAKLARI ALTINDADIR,
TÜM ANNELERİMİZİN ANNENELER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM , ELLERİNDEN ÖPÜYORUM, SELAMLAR
 
Mesaj Tarihi 26/04/2011 Saat 10:29
Değerlendirme : -/10

BİR ÖMRE BİR GÜN....
ANNELER günü 1955 yılından bu yana mayısın 2. pazarında kutlanır.
Ömürlerini yaşamımız ve geleceğimiz için harcayan Annelerimize Anneler günü belirlemek bence çok yanlış.Anneler gününe tamamen karşıyım.Annelerimiz manevi olarak hiç ölmemeli,Annelerin ölüm yıldönümü diye yapılan faliyetlerede karşıyım. Yaşadıkları sürece Annelerimizi maddi ve manevi olarak madur etmemeliyiz.
Anneler dünyayı 2 ye bölerler:Biri yavruları diğeri ise dünyanın geri kalanıdır.
Sizler Bizler Hepimiz Anneler günü BEKLEMEMELİYİZ!...
O gün belki gelmeye bilir.
 
Mesaj Tarihi 20/04/2011 Saat 17:05
Değerlendirme : -/10

MOKSUFA İLE İLGİLİ BİR ANI...
Günlerden bir gün 2 kişi, meşeye oduna gitmişler... Aramışlar, taramışlar ama nafile... Düzgün, kuru bir çam bulamamışlar, yaş kesmeyi istemedikleri için de bayağı çaba harcamışlar... Tam dönecekken bir de ne görsünler; 1 ay kadar önce kesilmiş, soyulmuş, kupkuru bir direk... Yaklaşık 20 m boyunda budaksız bir ağaç... Belki de meşenin en düzgün ağacı... Üstü çam dalları ile kapanmış ve saklanmaya çalışılmış... Vay uyanık seregas lılar diye düşünerek, ağacı büyük bir zevkle doğramışlar ve ata yükleyip, kalan parçaları da saklayarak köy yoluna koyulmuşlar... Yolda sohbet ederlerken, Caminin minaresini yapmak için rahmetli Fehmi dedenin bu ağacı kestirdiğini anlamışlar fakat iş işten geçmiş... Hızlı bir şekilde köye varıp yükü fırın evine taşımışlar ve bir iki gün içinde fırın da yakarak yarmaçaları yok etmişler... Olayın üzerinden 1 hafta geçmiş... Köyde her evden bir delikanlı toplanarak meşeden direği getirmek için adam toplanmış fakat bizim evden kimse gitmemiş... Ağacın olmadığını bilen birtek onlarmış... Meşeye kadar gidip elleri boş dönünce bütün köylü ve özellikle Fehmi dede ( toprağı bol olsun, Rabbim rahmet etsin ) bu duruma çok ama çok kızmış... Üç beş gün sonra tekrar meşeye gidilip bir başka ağaç bulunarak kesilmiş... Minareye yeni direk bulunmuş ama kesilen ağacın yanında esamesi bile okunmaz... Neyse üzerinden 2-3 yıl geçtikten sonra ağacı kesen bu iki kişi bir bayram günü Fehmi dedenin elini öpmeye gittiklerinde yaptıklarını anlatmışlar... Bilmeden yaptıklarını izah etmişler... Fehmi dede ikisini de affetmiş... Helalleşmişler.... Bu iki kişi o günden sonra meşeye bir daha gitmemişler... Ama meşeye her baktıklarında yaptıklarını hatırlayıp hem üzülmüş hemde gülmüşler.... (Bu anı birebir yaşanmıştır ).
Herkese selamlar....
 
Mesaj Tarihi 18/04/2011 Saat 09:05
Değerlendirme : 10/10

İNSAN BİR COĞRAFYADIR
İnsanın değişmesini zorlaştıran etmenlerden birinin de, onun bir coğrafya olduğunun anlaşılmasından kaynaklandığını söyleyebiliriz. Onu meydana getiren yalnızca düşünce sistemi olmadığı için, onu yalnızca bilgiyle değiştirmeye çalışmak büyük bir yanlıştır.
İnsan, coğrafyasıyla düşünür, değişir. Dönüşümünde “bilgi”nin yanı sıra coğrafyayı oluşturan diğer öğelerin de etkileri vardır. Bilgi yalnızca onun düşüncesi üzerinde yoğunlaşan bir etki yapar.
Evrenden gelen uyaranlar, kapsama alanından geçerek coğrafyanın içlerine ulaşır. İnsan kapsama alanıyla bir insandır. Kapsama alanı onun coğrafyasıdır. Coğrafya evrenden aldıklarıyla dönüşür. Evren de coğrafyadan kazandıklarıyla! Coğrafya evreni kendine kendini evrene yansıtır. Coğrafya bir eylem merkezidir. Etki alanındaki diğer coğrafyalarla bir arada yaşaması sağlıklı iletişim olanağı ile gerçekleşebilir.
Coğrafya aynı zamanda bir “üretim” “yaratım” oluşturma merkezidir. Hangi yönümüz zayıf? Sorusuyla coğrafyamızın gücü sorgulanabilir. Bağımsızlık, yaratıcılık mücadele etme ve direnme gibi yönlerimiz irdelenebilir.


Anılar “Cehennem Sıcağında”

Bir yaz fırtınası bu
Ansızın esen
Ağaç dallarına tünemiş
Bir sürü yorgun kuş
Ve dere kenarında şarkı söyleyen o kız

Ruhları sakinleştiren bir ninni gibi
Yolunu kaybetmiş yolcuların
Etrafında dönen incecik esintiler
Ve hayata küsmüş bir adam

Çöküyor olduğu yere
Su sızıyor gözkapaklarından aşağı
Tedirgin edecek bir şey kalmadı ya
Bu cehennem sıcağında
Dalıyor o da uykuya

Kasıp kavuran ateşini
Salma üstüme ey güneş
Bekle, insaf et biraz
Ört gözlerimi uyku
Asılık çınar ağacının gölgeleriyle

Sonsuza dek sürüp gitsin bu kısacık süre
Düşler sevgilime kavuşturunca beni
Sarılacağım ona hasretle
Mutlu ve huzurlu bir şekilde
Sonra ne kötülük yaparsanız yapın
Umurumda değil
Onur Sezgin 11.08.2010


1.perde 2.kısım “O kız”

Nereye gitsem, o kız çıkıyor önüme
Hep o içimdeki derin aynadan bakıyor yüzüme
İçtiğim suda bile gölgesini görüyorum

Baharın süslediği ovalara çıkıp
Leylak dallarından çelenkler yapmış
Sabırla bekliyor beni, bir balıkçı gibi
Sonra atıyor ağlarını üstüme
Onur Sezgin 16.08.2010


1.perde 3.kısım “Uçup Gidersem Eğer”

Sis olur
Uzanır bir örtü gibi üzerimize
Sonra yavaş yavaş kaybolur
Ya anılar?

Hançeri kendine doğru çevirmişsin
Bu ne demek oluyor böyle?

Bir gün uçup gidersem eğer
Sen yaya kalacaksın
Akşam gölgeleriyle

Bense, çakıl taşları üzerinde
Yürümek zorunda olsam bile
Yine de seninle yürümek isterim

Sana bir avuç inci gönderiyorum
Işıl ışıl tak onları,
Portakal çiçekleriyle tak
Onur Sezgin 18.08.2010
Gökteki bulutlar olduğu gibi
donup kalsa
O güzel kızlar karşımda durur
bir süre daha

Güneş nereye kayboldu?

Ya bu çiseleyen yağmur?

Bahar eski bahar değil mi?

Bir ben mi kaldım değişmeyen?
Onur Sezgin 28.08.2010Partilerin derin karanlığında
Halk öyle çok uyutuldu ki,

Artık hiç bilemiyor
Düş nedir, gerçek nedir?

Gece yarısında bir ana
Acı acı inliyor

Belli ki unutsa huzura kavuşacağı
Bir şeyler hatırlamış
Onur Sezgin 30.08.2010Sonbaharda yükselen sisleri
Geride bırakarak uçuyor göçmen kuşlar

Bulutlara karşı kanat çırpıp
Rüzgara meydan okuyarak

Onlarla dost olabilmek için
Hep tomurcuklar açtı bahçemde

Şimdi her yer çiçekle doldu
Ama bendeki özlem hala tomurcuk

Bin okla vurdu beni zaman
Çakılıp kaldım olduğum yere

Güya hiçbir yaydan çıkmamış bu oklar
Gerçek söyledikleri gibiyse
Delik deşik oluşum niye
Onur Sezgin 10.09.2010
 
Mesaj Tarihi 16/04/2011 Saat 09:31
Değerlendirme : -/10

Değerli amcamız Dr. Mustafa UĞUR un 14 nisan ölüm yıldönümü dolayısıyla, kendisine Allah tan rahmet dilerken, tüm sevenlerine tekrar başsağlığı diliyorum. Yattığın yer nur olsun amca... Yokluğunun acısı ve sıkıntısı hiç bitmedi...
 
Mesaj Tarihi 14/04/2011 Saat 16:43
Değerlendirme : -/10

Bu akşam okunacak mevlidi dolayısı ile merhum mustafa abiye yüce Allahtan rahmet diliyor bu vesile ile tüm geçmişlerimizi de dualrımızla yad ediyoruz.
Geçmişlerimize rahmet ola, günahları affola, bizlerinde akibetleri hayrola...
 
Mesaj Tarihi 13/04/2011 Saat 13:40
Değerlendirme : -/10

---------Öncelikle herkese saygı ve selamlarımı sunarım.
---------Son zamanlarda köyümüzden bazı kişilerin gündemini okul oluşturmaktadır. Sebebi ise bir köylümüzün, Engin beye serzenişiyle başladı ve halada devam ediyor. Aslında yazılanlardan anlaşılan, konu okul değil maalesef Engin bey. Yani okulu Engin değil de başka biri kiralasaydı hiç sözü edilmeyecekti. Sanki Engin bu köylü değilmiş gibi. Hâlbuki son 5- 6 senenin içinde, köye belki 50 senedir gelemeyenler geldi ev yaptı. Şimdi onlara gelemezsiniz diyebilirmiyiz. Tabiî ki diyemeyiz. Çünkü köy, köyde duranların olduğu kadar onlarında köyü. Her ne kadar yıllarca gelemeseler bile. Dolayısıyla bizim, Engin’i yabancı gibi görmemize gerek yoktur. Okulun kiralanmasında da muhatap Engin değil kiraya verenlerdir. Eğer söylenmesi gereken bir şey varsa kiraya verenlere söylenmesi gerekir kanaatindeyim. Engin o okulda kiraladığı müddetçe gönül hoşluğuyla oturabilir. Çünkü kullanım hakkı ona verilmiştir.
----------Birde okulun cenaze olduğu zamanlarda kullanılabileceği söylenmektedir. Bu mümkün olur mu bilemiyorum. Çünkü mezarlıklar köyün üst başında, cami köyün üst başında, cenazenin de köyün üst başında veya karşıki mehlede olduğunu düşünürsek köyün alt başındaki bir okulun bu iş için ne kadara kullanışlı olabileceğini köylülerimin takdirine bırakmak lazımdır diye düşünüyorum. Tabiî ki benim fikrim. Beklide kullanılabilir.
----------Gelelim okulun derneğe devredilmesine, Derneğin son zamanlarda kuruluş amacının dışına çıkma eğiliminde olduğu görülmektedir. Dernek bir an önce toparlanarak yöneticileri tarafından asıl merkezine yerleştirilip önce kendisini sorgulaması, ondan sonra da okula sahip çıkıp daha sonra da diğer konulara geçmesi gerekir kanaatindeyim.
---------Herkese sağılar sunuyorum. Hoşça kalın.
 
Mesaj Tarihi 13/04/2011 Saat 13:13
Değerlendirme : -/10

Okul yeri hakkında yazılan yazıları artık yayınlamamayı düşünüyoruz.
Okul konusunda Engin Bey, site üzerinden gerekli açıklamaları yapmış, Köy Muhtarının ve Dernek Başkanıyla konu görüşülerek gerekenler paylaşına kadar konuyu açmaya ihtiyaç duymuyoruz.
...
Yarınlara bakalım.
Köyümüz için ne yapabiliriz.
Ancak bir önerim var.
Verdiğimiz fikirlerden katkı koyacaklarımızı yazalım.
Yoksa yazılanlarla orada cami Sultanahmete, Daşın Üstü Kapadokyadaki gibi yüzlerce turisti ağırlayacak önerilerde gelebilir.
...
Örneğin;
Ağaç dikelim, ben 100 TL destek veriyorum.
Çeşmeleri onaralım Karşıki Mahalleye Çeşme yapalım, benden 500 TL,
İmama ev yapalım, benden 250 TL
Karşıkiş mahallenin yolunu yapalım 20 çimento benden gibi..
...
Tarık Ulutaş yıllardır özlemini kuruduğumuz Gençlik Kulubunu kurmuş bile..
Destek verelim..
Dünleri unutmayalıım ama yarınlarda neleri güzelleştirebiliriz,ona bakalım..
Herkese selam..
 
Mesaj Tarihi 13/04/2011 Saat 09:31
Değerlendirme : -/10

köy okulunun akibeti ne olacak! köylülerimizin bu kadar ilgili olması inanın sevindirici bir durum. bunu değerlendirirken insanların gönüllerini kırmayarak yaparlarsa daha çok yapıcı olurlar. engin abi köyümüzün değerli bir insanıdır onu dışlamaya gerçekten kimsenin hakkı yoktur. ama bazı insanlarda duygularıyla hareket ediyor yererken yada överken... gurbette duranlara davulun sesi hoş geliyor... ayda yılda buraya bir satır yazmakla işlerin yoluna gireceğini düşünüyorlar(bazıları için). köye daha ayak basmamış yada yıllarca gümüşhanede kalmış ama ayda yılda köye bir yada iki defa uğrayan yada hiç uğramayan köylülerimiz mevcuttur. engin abi bir vatandaş gibi normal hakkını kullanıp parasını ödeyerek okulu kiraladı. kiraladıktan sonra okula büyük bir masraf yapıp harabe halinde olan okulu gerçekten oturulabilecek bir bina haline getirdi. tamirat yaparken hangi köylümüz toplanıp yanına gittide yapma burası köyün malıdır dedi herkes bu duruma razı oldu. okadar masraf yaptı bunu kimsenin yok saymaya hakkı yok. köy muhtarı ve dernek yöneticileri engin abiyide karşılarına alıp konuşmalı, bu şekilde anlaşma zemini aranmalı bence
 
Mesaj Tarihi 12/04/2011 Saat 09:52
Değerlendirme : 6/10

BIRAKIN BU TARTIŞMALARI, ENGİN ABİYİ KUTLUYORUM , DAHA ÖNCE MADEM SİZİN AKLINIZA GELSEYDİ. ATI ALAN ÜSKÜDARI GEÇTİ, KENDİNİZE BAŞKA BİR YER BULUN ARTIK,
AYRICA YÜKSEL ABİYE BURDAN SELAM GÖNDERİYORUM VE LÜTFEN SİTENİN ANA SAYFASINDAKİ RESİMLERİ DEĞİŞTİRSİN ARTIK ,,,,,TEŞEKKÜR EDERİM
 
Mesaj Tarihi 09/04/2011 Saat 02:47
Değerlendirme : -/10

Beyler Engin UĞUR ÖZBEÖZ Moksufalıdır Macir göçmen değildir akrabamız arkadaşımız dostumuzdur komşumuzdur...
 
Mesaj Tarihi 07/04/2011 Saat 02:26
Değerlendirme : 9/10

bir haftadır okulla ilgili herkezin yazdıklarını okuyurum o okul ben kendimi bildim bileli boş harabe yok olmaya yüz tutmuştu.ne zaman engin abi geldi yaptı bir anda okul değerli oldu bırakın allah aşkına o kadar boş yer var yok köy derneğine verilsin, yok geri verilsin,yok el koydu bunları bu kadar düşünüyorlarsa yenisini yapalım o kadar cesursa ve köyünü çok seviyorsa bu tartışmayı başlatan çıksın yeni bir dernek binası yapalım desın,köy evi yapalım desin.boyle çok yanlış düşüncelerle milletin canını sıkmasın
 
Mesaj Tarihi 04/04/2011 Saat 21:38
Değerlendirme : -/10

Saygıdeğer köylülerim, köye her gittiğimde içim sızlıyor. Sanki köy terkedilmiş gibi, her geçen yıl kışın köyde kalan sayısı azalıyor. Bırakın birileri köye gelip ev yapsın, okul kiralasın, köyde bir gece dahi olsa kalsın, Engin abi bir kaç yıldır uğraşıyor, okulu oturulacak hale getirdi. Benim çocukluğum köyde geçti, ben Engin abinin köye geldiğini hiç görmedim, ne zaman ki okulu kiraladı, Engin abi her hafta köye geliyor.
-----------------------------------------------------------------------------
Şu üç günlük dünyada kimseyi kırmayı, üzmeyi, incitmeyi deymez.
Engin abi sen köye gel, okulda kal, okula sahip çık yoksa orada sahipsizlikten kırılıp dökülecek, yıkılıp virane olacak.

------------------------------------------------------------------------------

Mehmet MERDAN
 
Mesaj Tarihi 01/04/2011 Saat 22:52
Değerlendirme : -/10

GÖZELER KÖYU (TEMBEDA) SAKINLERINDEN EZACİ VEDAT BAŞER'İN BABASI SALIM BAŞER VEFAT ETTİ KENDİSİNE ALLAHTAN RAHMET DİLER AİLESİNE VE YAKINLARINA BAŞSAĞLIĞI DİLERİZ.CENEZESİ 02/04/2011DE ÖĞLEN NAMAZINA KAMALİYE CAMİDE KILINACAK CENAZE NAMAZINDAN SONRA GÖZELER KÖYUNDE TOPRAĞA VERİLECEK.

YAYDER YÖNETİM KURULU BAŞKANI

CELAL MERDAN
   
Mesaj Tarihi 29/03/2011 Saat 11:00
Değerlendirme : -/10

Selamlar öncelikle... eee bir tartışma konusu varsa müdahil olmadan olmaz.... Yıllardır okul orada iken herkes nedereydi...? Engin abim orayı Pembe Köşk haline getirince açıkçası bende, neden aklıma gelmedi sorusunu sormadım değil.... Fakat, hukuki ve kanuni olarak Engin abimin yaptığı işte bir yanlışlık, bir hata yoktur. Etik olarak ta bir yanlışlık olduğunu düşünmüyorum; çünkü, Engin Uğur MOKSUFALIDIR. Bana göre, orası Engin abimin yeri olarak süresi douncaya kadar kalsa dahi, hangi cenazede veya düğünde orada misafir ağırlanmak istenmiş te, Engin abim hayır demiş ki... Yani hukuki, kanuni ve etik olarak bir yanlışı olmayan bir iş ile ilgili isimsiz ve bana göre bağcıyı dövmeye çalışmaktan öteye gitmeyen, hatta birazcık bencillik kokan yorumlardan uzak durmak gerek. Ben bekliyorum ki, yaz olsa da Engin abim ve köylülerim ile o köşkün önünde doyasıya çayımı yudumlayıp, manzaranın keyfini çıkarsam.... Engin abi, güle güle oturmana bak... Hiç kafanı takma... Ayrıca köy evi olarak yerin uygun olmadığını düşünüyorum... Yer Ahbun tarla civarında, köyün ortasında olacak şekilde olmalıdır. Hep birlikte böyle bir yer yapabileceğimize de ayrıca inanıyorum... Herkese tekrar selamlar...
 
Mesaj Tarihi 29/03/2011 Saat 03:14
Değerlendirme : -/10

Arkadaşlar,
Mesajların tamamını ben onaylamadım ancak, mesaj onayları konusundaki eleştirilerinize bundan sonra gereken itina gösterilecektir.
...
Ben sürekli tartışılan bu konu için şunu ifade etmek istiyorum.Okul kiralanırken, Engin beyle görüşmüştüm.Muhtarla da görüştüm.Kendisi bir ev yapana kadar süreli olarak okulu kiraladığını ifade etmiştir, (ancak ben sürenin ne olduğunu bilmiyorum.)
Öte yandan, Engin bey kiraladığı süre içinde okula bir takım masraflar yapmış, ve devir aşamasında bunu hibe edeceğini de yazmıştır.Bu açıklaması takdire şayandır.
Ancak bu benim kişisel fikrimdir ki, Özcan beye kesinlikle katılıyorum, oturum sürecinde Engin beyin yapmış olduğu tadil masraflarına makul bir destek vermek insanidir.Engin bey neredeyse hepimizin birbirimizle akraba olduğu köyümüzde bizim insanımızdır. Kendisinin de mağdur edilmemesi adına şahsen ben kişisel olarak gereken desteği sağlayacağımı ifade ediyorum.
Bu tip konuları da site üzerinden değilde, köy muhtarı Engin bey ve köy dernek yönetimi bir araya gelerek değerlendirip, makul bir yol bulunacağını düşünüyorum.Zira, köyümüzün, köylümüzün de gerek acı günlerinde gerekse iyi günlerinde bir köy evi, bir imam evi ve dernek yeri ihtiyaçtır.
Ben şahsen, kışları dört beş ailenin kaldığı köyümüzde, birbirimize sahip çıkmamız için el birliğine,güç birliğine ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.Biz, ancak birbirimize sahip çıkarak köyümüze sahip çıkabiliriz.
Mesajlara yorum yapanların da isim yazmalarını rica ediyorum.Bundan sonra isimsiz mesajlar ve içeriğinde hakaret içeren mesajlar yayınlanmayacaktır.
Aşağıdaki mesajlarda "OKULUN YERİ" yazısı şahsıma aittir.
Gurbet elden köyüme ve köylülerime selam ve saygılar sunuyorum.
 
Mesaj Tarihi 28/03/2011 Saat 15:54
Değerlendirme : -/10

arkadaşlar beni galiba yanlış anladınız ben köyün okulunu işgal etmiş deyilim buyrun kim istiyorsa gelsin buraya yazmakla olmuyo birde fikirleriniz beyan ederkan kimliklerinizi neden saklıyosunuz çekindiginiz bir şeymi var şenlik konusunda sadece fikrimi beyan ettim buda suçsa özür diliyorum köy halkından benim kadar özverili birileri varsa bende o kişilerin arkasından bayrak taşırım insanları bir birine düşürmeye lütfen çalışmayın bu köyün muhtarı var onun mutlaka düşünceleri vardır bu düşüncelere saygı duyalım okul konusunda ne diyorsa kabulüm lütfen site yöneticisi isimsiz yazı yazanları burda göstermesin herkes fikirlerini yüreklilik le beyan edebilir
 
Mesaj Tarihi 28/03/2011 Saat 12:42
Değerlendirme : 10/10

Ben Yaydemir Köyü Derneğinin kurucularında birisi olarak önce şunu belirtmek istiyorum Site yöneticisi ve Deneğimizin Kurucu başkanı Yüksel bey senden ricam isimsiz yorumları lütfen yayınlama hiç hoş konuşmalar olmuyor. Köy Okulu konusuna gelince Okulun ve arazisinin Derneğe kazandırılması konusu Köyümüz için önemli bir konudur bana kalırsa şahıslardan çok köyün ihtiyacı vardır okula hepimiz görüyoruzki bir cenaze töreni olduğu zaman insanlar Yukarı Mahallede bulunan çeşmenin etrafında toplanıyor ne abdest alacak ne de oturacak bir yer bulamıyor bunun gibi önemli durumlarda okulun kullanılması akla ve mantığa daha uygundur ha ben Engin beye ne şartlarda okulun verldiğini bilmiyorum bildiklerim sağdan soldan duyduğum şeylerdir eğer uzun süre kullanılmak üzere bir sözleşmeye bağlı olarak veridiyse tabiki verdiği emekler ve yaptığı masraflar göz önünde bulundurulmalıdır. Diğer bir konu biz daha 30 kişlik üye potansiyelimizden üyelik aidatlarını toplayamazken nasıl olurda ŞENLİK ,PİKNİK , DAVUL,ZURNA düşünürüz önce Köylülerimizin Derneğe sahip çıkması lazım derneği benimsemesi lazım dernekler şahısların değil temsil ettiği kitlelerindir eğer derneğmizin uzun ömürlü olmasını istiyorsak gurbetteki ve Gümüşhanedeki Köylülerimizin derneğe sahip çıkması gerekir diye düşünüyorum tabi bu benim şahsi düşüncelerimdir bütün Köylülerime saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
 
Mesaj Tarihi 28/03/2011 Saat 10:36
Değerlendirme : -/10

Ben önce Engin beye açıklaması için teşekkür ediyorum.Kendisi ile okul kiralanmadan önce de görüşmüştük.Kendisi köye ev yapana kadar okulu kiralayacağını söylemişti.Okulun içini onararak içinde durulabilir bir hale getirdi.Şimdi de köye o onarımı hibe edeceğini söylüyor.Köy muhtarıda o okulu iki yıllığına verdiğini söyledi zaten.Dolayısı ile bence bir problem yok, en kısa zamanda Engin bey gerekli önlemleri alacaktır.Eleştirilerimizi ve önerilerimizi birlik beraberliğimiz adına yapalım.Köyde hepimizi birbirimizle akrabayız.Mesajlarımızı kırmadan dökmeden yazalım. Dernek olarak piknikte yapalım, köy eğlencesi de yapalım.Davul-zurnamız da olsun kemençemizde.
 
Mesaj Tarihi 28/03/2011 Saat 10:13
Değerlendirme : -/10

Engin bey konuşmalarınıza mümkünsa biraz dikkat edin. Senle gelip konuşulacak hiç bir şey yok. Kendi kafana göre iş yapıp duruyorsun. Okulu 2 yıl kiraladın sonra neden gidip ben 10 bin tl üzerinden masraf yaptım diyip okulu üzerine almaya çalışıyorsun yazıklarının hepsi hikaye okulun yıkılacağı felan da yoktu dernek o zaman yeni kurulmuştu bütün planlar okul ile idi siz gittiniz okulu kiraldınız bırakın o zaman iptal edin okulu dernek alsın. nede olsa köye hibe yaptınız bugün gidin milli emlaktan iptal edin verin okulu derneğe hibe olarak yapabilirmisiniz bunu ? seninle yüzyüzede karşılşıncada bu konuyu konulacağım zaten. Musait bir zamanda geleeğim yanınıza merak etmeyin.
 
Mesaj Tarihi 28/03/2011 Saat 09:55
Değerlendirme : -/10

köyümüzün okulu yıkılmak üzereyken biz köylüler nerdeydik arkadaş geldi okulu kiraladı okulu korudu suç mu işledi ben kendisiyle konuşuyorum okul her zaman köyün hizmetindedir diyo zaten işgalcı göstermek iyi deyil bunlar yanlış düşünceler o arkadaşımız köyümüzede sizlerin bulunmadıgı kadar katkıda bulunmuştur bunu muhtara ve köyde yaşayan insanlara sorabilirsiniz saygılarımla
 
Mesaj Tarihi 28/03/2011 Saat 09:27
Değerlendirme : -/10

KARDEŞİM ÖNCE SEN GEL BENİMLE KONUŞ ÖYLE KENARDAN KACAK GÜREŞME KİM OLDUGUNU SÖLE BENİM YERİM SABİT DERDİNİ GEL BANA ANLAT SAGDA SOLDA ANLATMA OKUL HER ZAMAN KÖYÜNSE KÖYE KALACAKTIR BENİM MASRAFLARIM KÖYE HİBEDİR AMA SIKINTINIZI YÜZÜME GELİP KONUŞURSANIZ YETERLİ OLACAKTIRSAGDA SOLDA KONUŞMANIZ DEDİ KODUYA BENZER. BİTANENİZ GELİP BENLE KONUŞMA CESARETİNİ NEDEN GÖSTERMİYOSUNUZ
 
<< Geri
1-2-3-4-5-6-7-8-9-10 ... 20
Mesajlar : 1 / 50
Sayfa : 1
Mesaj Sayısı : 991